Όλα τα Νέα

Αποτελέσματα Τρίτης 18/9 1ης αγωνιστικής Champions League

62

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Τρίτης (18/9)

1ος όμιλος

Μονακό – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2 (18′ Γκραντσίρ – 31′ Ντιέγκο Κόστα, 45+1′ Χιμένες)

Μπριζ – Ντόρτμουντ 0-1 (85′ Πούλισιτς)

2ος όμιλος

Μπαρτσελόνα – Αϊντχόφεν 4-0 (32′, 77′, 88′ Μέσι, 75′ Ντεμπελέ)

* Στο 79′ αποβλήθηκε ο Ουμτιτί για τη Μπαρτσελόνα

Ίντερ – Τότεναμ 2-1 (86′ Ικάρντι, 90+2′ Βεσίνο – 53′ Έρικσεν)

3ος όμιλος

Λίβερπουλ – Παρί Σεν Ζερμέν 3-2 (31′ Στάριτζ, 35′ πεν. Μίλνερ, 90+2′ Φιρμίνο – 40′ Μενιέ, 85′ Εμπαπέ)

Ερυθρός Αστέρας – Νάπολι 0-0

4ος όμιλος

Γαλατάσαραϊ – Λοκομοτίβ Μόσχας 3-0 (9′ Ροντρίγκες, 67′ Ντερντιγιόκ, 90+4′ πεν. Ινάν)

* Στο 87′ αποβλήθηκε ο Εντιαγέ για τη Γαλατάσαραϊ

Σάλκε – Πόρτο 1-1 (64′ Εμπολό – 75′ πεν. Οτάβιο)

* Στο 13′ έχασε πέναλτι ο Τέλες για την Πόρτο

Το αναλυτικό πρόγραμμα του φετινού Τσάμπιονς Λιγκ:

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 18/9

1ος όμιλος

Μονακό – Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)

Μπριζ – Ντόρτμουντ (22:00)

2ος όμιλος

Ίντερ – Τότεναμ (19:55)

Μπαρτσελόνα – Αϊτχόφεν (19:55)

3ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας – Νάπολι (22:00)

Λίβερπουλ – Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

4ος όμιλος

Σάλκε – Πόρτο (22:00)

Γαλατασαράι – Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

 

Τετάρτη 19/9

5ος όμιλος

Άγιαξ – ΑΕΚ (19:55)

Μπενφίκα – Μπάγερν (22:00)

6ος όμιλος

Σαχτάρ – Χόφενχάιμ (19:55)

Μάντσεστερ Σίτι – Λυών (22:00)

7ος όμιλος

Πλζεν – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης – Ρόμα (22:00)

8ος όμιλος

Βαλένθια – Γιουβέντους (22:00)

Γιουνγκ Μπόις – Μάντσεστερ Γ. (22:00)

 

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 2/10

5ος όμιλος

ΑΕΚ – Μπενφίκα (22:00)

Μπάγερν – Άγιαξ (22:00)

6ος όμιλος

Χοφενχάιμ – Μάντσεστερ Σίτι (19:55)

Λυών – Σαχτάρ (22:00)

7ος όμιλος

Ρόμα – Πλζεν (22:00)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

8ος όμιλος

Γιουβέντους – Γιουνγκ Μπόις (19:55)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Βαλένθια (22:00)

 

Τετάρτη 3/10

1ος όμιλος

Ντόρτμουντ – Μονακό (22:00)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπριζ (22:00)

2ος όμιλος

Αϊτχόφεν – Ίντερ (22:00)

Τότεναμ – Μπαρτσελόνα (22:00)

3ος όμιλος

Παρί Σεν Ζερμέν – Ερυθρός Αστέρας (19:55)

Νάπολι – Λίβερπουλ (22:00)

4ος όμιλος

Λοκομοτίβ Μόσχας – Σάλκε (19:55)

Πόρτο – Γαλατασαράι (22:00)

 

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 23/10

5ος όμιλος

ΑΕΚ – Μπάγερν (19:55)

Άγιαξ – Μπενφίκα (22:00)

6ος όμιλος

Σαχτάρ – Μάντσεστερ Σίτι (22:00)

Χοφενχάιμ – Λυών (22:00)

7ος όμιλος

Ρεάλ Μαδρίτης – Πλζεν (22:00)

Ρόμα – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (22:00)

8ος όμιλος

Γιουνγκ Μπόις – Βαλένθια (19:55)

Μάντσεστερ Γ. – Γιουβέντους (22:00)

 

Τετάρτη 24/10

1ος όμιλος

Μπριζ – Μονακό (19:55)

Ντόρτμουντ – Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)

2ος όμιλος

Αϊτχόφεν – Τότεναμ (19:55)

Μπαρτσελόνα – Ίντερ (22:00)

3ος όμιλος

Λίβερπουλ – Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Παρί Σεν Ζερμέν – Νάπολι (22:00)

4ος όμιλος

Γαλατασαράι – Σάλκε (22:00)

Λοκομοτίβ Μόσχας – Πόρτο (22:00)

 

4Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 6/11

1ος όμιλος

Μονακό – Μπριζ (19:55)

Ατλέτικο Μαδρίτης – Ντόρτμουντ (22:00)

2ος όμιλος

Ίντερ – Μπαρτσελόνα (22:00)

Τότεναμ – Αϊτχόφεν (22:00)

3ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας – Λίβερπουλ (19:55)

Νάπολι – Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

4ος όμιλος

Σάλκε – Γαλατασαράι (22:00)

Πόρτο – Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

 

Τετάρτη 7/11

5ος όμιλος

Μπενφίκα – Άγιαξ (22:00)

Μπάγερν – ΑΕΚ (22:00)

6ος όμιλος

Μάντσεστερ Σίτι – Σαχτάρ (22:00)

Λυών – Χοφενχάιμ (22:00)

7ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρόμα (19:55)

Πλζεν – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

8ος όμιλος

Βαλένθια – Γιουνγκ Μπόις (19:55)

Γιουβέντους – Μάντσεστερ Γ. (22:00)

 

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 27/11

5ος όμιλος

ΑΕΚ – Άγιαξ (19:55)

Μπάγερν – Μπενφίκα (22:00)

6ος όμιλος

Λυών – Μάντσεστερ Σίτι (22:00)

Χοφενχάιμ – Σαχτάρ (22:00)

7ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Πλζεν (19:55)

Ρόμα – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

8ος όμιλος

Γιουβέντους – Βαλένθια (22:00)

Μάντσεστερ Γ. – Γιουνγκ Μπόις (22:00)

 

Τετάρτη 28/11

1ος όμιλος

Ατλέτικο Μαδρίτης – Μονακό (19:55)

Ντόρτμουντ – Μπριζ (22:00)

2ος όμιλος

Τότεναμ – Ίντερ (22:00)

Αϊτχόφεν – Μπαρτσελόνα (22:00)

3ος όμιλος

Νάπολι – Ερυθρός Αστέρας (22:00)

Παρί Σεν Ζερμέν – Λίβερπουλ (22:00)

4ος όμιλος

Λοκομοτίβ Μόσχας – Γαλατασαράι (19:55)

Πόρτο – Σάλκε (22:00)

 

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 11/12

1ος όμιλος

Μονακό – Ντόρτμουντ (22:00)

Μπριζ – Ατλέτικο Μαδρίτης (22:00)

2ος όμιλος

Ίντερ- Αϊτχόφεν (22:00)

Μπαρτσελόνα – Τότεναμ (22:00)

3ος όμιλος

Ερυθρός Αστέρας – Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

Λίβερπουλ – Νάπολι (22:00)

4ος όμιλος

Σάλκε – Λοκομοτίβ Μόσχας (19:55)

Γαλατασαράι – Πόρτο (19:55)

 

Τετάρτη 12/12

5ος όμιλος

Μπενφίκα – ΑΕΚ (22:00)

Άγιαξ – Μπάγερν (22:00)

6ος όμιλος

Μάντσεστερ Σίτι – Χοφενχάιμ (22:00)

Σαχτάρ – Λυών (22:00)

7ος όμιλος

Πλζεν – Ρόμα (19:55)

Ρεάλ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας (19:55)

8ος όμιλος

Βαλένθια – Μάντσεστερ Γ. (22:00)

Γιουνγκ Μπόις – Γιουβέντους (22:00).