Όλα τα Νέα

Αυτές είναι οι 44 ομάδες που θα μπουν στη κληρωτίδα του Κυπέλλου Ελλάδος

50

Η κλήρωση γίνεται την Παρασκευή (9/8) στις 12: 00 στα γραφεία της ΕΠΟ

Οι ομάδες που δεν δήλωσαν συμμετοχή είναι οι Κυπελλούχοι της ΕΠΣ Ηπείρου (Θρίαμβος Σερβιανών), ΕΠΣ Γρεβενών (Γρεβενά Αεράτα) και ΕΠΣ Φλώρινας (Μελιτέας Μελίτης) και ταυτόχρονα ούτε οι φιναλίστ των τελικών Κυπέλλου, ΑΕ Μικρασιατών, Σειρήνα, Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα αντίστοιχα, δέχτηκαν να συμμετέχουν στον θεσμό του Κυπέλλου.

Aντικαταστάθηκαν οι Κυπελλούχοι ΕΠΣ Ζακύνθου (ΑΟ Κατασταρίου), ΕΠΣ Φωκίδας (Αστέρας Ιτέας) και ΕΠΣ Κιλκίς (Αλέξανδρος Κιλκίς).

Οι 44 ομάδες θα χωριστούν σε έξι ζώνες με γεωγραφικά κριτήρια.

Από την κλήρωση θα προκύψουν 22 ζευγάρια, οι νικητές των οποίων θα περάσουν στη β’ φάση του Κυπέλλου.

Στις 25 Αυγούστου οι αγώνες της πρώτης φάσης.

Οι 44 ομάδες που θα μπουν στην κλήρωση της α’ φάσης του Κυπέλλου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Έβρου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Θράκης – Μ. Αλέξανδρος Ιάσμου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Καβάλας – Αετός Ορφανού
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ξάνθης – Ορφέας Ξάνθης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Δράμας – Πανδραμαϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Μακεδονίας – Θερμαϊκός Θέρμης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Σερρών – Πανσερραϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πέλλας – Εδεσσαϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κιλκίς – ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (φιναλίστ)
Κυπελλούχος ΕΠΣ Καστοριάς – Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κοζάνης – Μακεδονικός Φούφα
Κυπελλούχος ΕΠΣ Θεσπρωτίας – Σούλι Παραμυθιάς
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κέρκυρας – Θιναλιακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Τρικάλων – Μετέωρα
Κυπελλούχος ΕΠΣ Καρδίτσας – ΑΟ Σελλάνων
Κυπελλούχος ΕΠΣ Λάρισας – ΠΟ Ελασσόνας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πιερίας – ΑΕ Καρίτσας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Βοιωτίας – ΑΟ Υπάτου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Εύβοιας – ΑΟ Νέας Αρτάκης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ευρυτανίας – ΑΟ Ποταμιάς
Κυπελλούχος ΕΠΣ Φθιώτιδας – Αταλάντη
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αιτ/νίας – Όμηρος Νεοχωρίου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Άρτας – Δόξα Άρτας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας – Τηλυκράτης
Κυπελλούχος ΕΠΣ Φωκίδας – Απόλλων Ευπαλίου (φιναλίστ)
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αθηνών – Ηλυσιακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Πειραιά – Εθνικός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κυκλάδων – Πανθηραϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Λέσβου – Αιολικός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Χίου – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αν. Αττικής – Αχαρναϊκός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κορίνθου – ΠΑΣ Κόρινθος
Κυπελλούχος ΕΠΣ Σάμου – Πανσαμιακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αχαΐας – Ατρόμητος Πατρών
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ζακύνθου – ΑΠΣ Ζάκυνθος 1961 (φιναλίστ)
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηλείας – Ξενοφών Κρεστένων
Κυπελλούχος ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης- Παλληξουριακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αργολίδας – Παναργειακός
Κυπελλούχος ΕΠΣ Αρκαδίας – Λεωνίδιο
Κυπελλούχος ΕΠΣ Λακωνίας – ΑΕ Πελλάνας
Κυπελλούχος ΕΠΣ Μεσσηνίας – Καλαμάτα
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηρακλείου – Ατσαλένιος
Κυπελλούχος ΕΠΣ Ρεθύμνου – Επισκοπή
Κυπελλούχος ΕΠΣ Χανίων – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ