Όλα τα Νέα

Europa League: Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

17

Δείτε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων του Europa League μετά την ολοκλήρωση της έκτης αγωνιστικής.

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Λουντογκόρετς – Λεβερκούζεν 2-3
20/09: ΑΕΚ Λάρνακας – Ζυρίχη 0-1
04/10: Ζυρίχη – Λουντογκόρετς 1-0
04/10: Λεβερκούζεν – ΑΕΚ Λάρνακας 4-2
25/10: ΑΕΚ Λάρνακας – Λουντογκόρετς 1-1
25/10: Ζυρίχη – Λεβερκούζεν 3-2
08/11: Λουντογκόρετς – ΑΕΚ Λάρνακας 0-0
08/11: Λεβερκούζεν – Ζυρίχη 1-0
28/11: Λεβερκούζεν – Λουντογκόρετς 1-1
28/11: Ζυρίχη – ΑΕΚ Λάρνακας 1-2
13/12: Λουντογκόρετς – Ζυρίχη 1-1
13/12: ΑΕΚ Λάρνακας – Λεβερκούζεν 1-5

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Λεβερκούζεν 6 16-9 13
2. Ζυρίχη 6 7-6 10
3. ΑΕΚ Λάρνακας 6 6-12 5
4. Λουντογκόρετς 6 5-7 4

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Σέλτικ – Ρόζενμποργκ 1-0
20/09: Λειψία – Σάλτσμπουργκ 2-3
04/10: Σάλτσμπουργκ – Σέλτικ 3-1
04/10: Ρόζενμποργκ – Λειψία 1-3
25/10: Λειψία – Σέλτικ 2-0
25/10: Σάλτσμπουργκ – Ρόζενμποργκ 3-0
08/11: Σέλτικ – Λειψία 2-1
08/11: Ρόζενμποργκ – Σάλτσμπουργκ 2-5
28/11: Ρόζενμποργκ – Σέλτικ 0-1
28/11: Σάλτσμπουργκ – Λειψία 1-0
13/12: Σέλτικ – Σάλτσμπουργκ 1-2
13/12: Λειψία – Ρόζενμποργκ 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Σάλτσμπουργκ 6 17-6 18
2. Σέλτικ 6 6-8 9
3. Λειψία 6 9-8 7
4. Ρόζενμποργκ 6 4-14 1

3ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Σλάβια Πράγας – Μπορντό 1-0
20/09: Κοπεγχάγη – Ζενίτ 1-1
04/10: Ζενίτ – Σλάβια Πράγας 1-0
04/10: Μπορντό – Κοπεγχάγη 1-2
25/10: Κοπεγχάγη – Σλάβια Πράγας 0-1
25/10: Ζενίτ – Μπορντό 2-1
08/11: Σλάβια Πράγας – Κοπεγχάγη 0-0
08/11: Μπορντό – Ζενίτ 1-1
28/11: Μπορντό – Σλάβια Πράγας 2-0
28/11: Ζενίτ – Κοπεγχάγη 1-0
13/12: Σλάβια Πράγας – Ζενίτ 2-0
13/12: Κοπεγχάγη – Μπορντό 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Ζενίτ 6 6-5 11
2. Σλάβια Πράγας 6 4-3 10
3. Μπορντό 6 6-6 7
4. Κοπεγχάγη 6 3-5 5

4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Φενέρμπαχτσέ 4-1
20/09: Σπάρτακ Τρνάβα – Άντερλεχτ 1-0
04/10: Άντερλεχτ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-2
04/10: Φενέρμπαχτσέ – Σπάρτακ Τρνάβα 2-0
25/10: Σπάρτακ Τρνάβα – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1-2
25/10: Άντερλεχτ – Φενέρμπαχτσέ 2-2
08/11: Φενέρμπαχτσέ – Άντερλεχτ 2-0
08/11: Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Σπάρτακ Τρνάβα 3-1
28/11: Φενέρμπαχτσέ – Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-0
28/11: Άντερλεχτ – Σπάρτακ Τρνάβα 0-0
13/12: Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ 0-0
13/12: Σπάρτακ Τρνάβα – Φενέρμπαχτσέ 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 6 11-3 14
2. Φενέρμπαχτσέ 6 7-7 8
3. Σπάρτακ Τρνάβα 6 4-7 7
4. Άντερλεχτ 6 2-7 3

5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Άρσεναλ – Βόρσκλα 4-2
20/09: Σπόρτινγκ – Καραμπάχ 2-0
04/10: Καραμπάχ – Άρσεναλ 0-3
04/10: Βόρσκλα – Σπόρτινγκ 1-2
25/10: Σπόρτινγκ – Άρσεναλ 0-1
25/10: Καραμπάχ – Βόρσκλα 0-1
08/11: Άρσεναλ – Σπόρτινγκ 0-0
08/11: Βόρσκλα – Καραμπάχ 0-1
28/11: Βόρσκλα – Άρσεναλ 0-3
28/11: Καραμπάχ – Σπόρτινγκ 1-6
13/12: Άρσεναλ – Καραμπάχ 1-0
13/12: Σπόρτινγκ – Βόρσκλα 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Άρσεναλ 6 12-2 16
2. Σπόρτινγκ Λ. 6 13-3 13
3. Βόρσκλα Πολτάβα 6 4-13 3
4. Καραμπάχ 6 2-13 3

6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ολυμπιακός – Μπέτις 0-0
20/09: Ντουντελάνζ – Μίλαν 0-1
04/10: Μίλαν – Ολυμπιακός 3-1
04/10: Μπέτις – Ντουντελάνζ 3-0
25/10: Ντουντελάνζ – Ολυμπιακός 0-2
25/10: Μίλαν – Μπέτις 1-2
08/11: Ολυμπιακός – Ντουντελάνζ 5-1
08/11: Μπέτις – Μίλαν 1-1
28/11: Μπέτις – Ολυμπιακός 1-0
28/11: Μίλαν – Ντουντελάνζ 5-2
13/12: Ολυμπιακός – Μίλαν 3-1
13/12: Ντουντελάνζ – Μπέτις 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Μπέτις 6 7-2 12
2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 6 11-6 10
3. Μίλαν 6 12-9 10
4. Ντουντελάνζ 6 3-16 1

7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ραπίντ Βιέννης – Σπαρτάκ Μόσχας 2-0
20/09: Βιγιαρεάλ – Ρέιντζερς 2-2
04/10: Ρέιντζερς – Ραπίντ Βιέννης 3-1
04/10: Σπαρτάκ Μόσχας – Βιγιαρεάλ 3-3
25/10: Βιγιαρεάλ – Ραπίντ Βιέννης 5-0
25/10: Ρέιντζερς – Σπαρτάκ Μόσχας 0-0
08/11: Ραπίντ Βιέννης – Βιγιαρεάλ 0-0
08/11: Σπαρτάκ Μόσχας – Ρέιντζερς 4-3
28/11: Σπαρτάκ Μόσχας – Ραπίντ Βιέννης 1-2
28/11: Ρέιντζερς – Βιγιαρεάλ 0-0
13/12: Ραπίντ Βιέννης – Ρέιντζερς 1-0
13/12: Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Βιγιαρεάλ 6 12-5 10
2. Ραπίντ Βιέννης 6 6-9 10
3. Ρέιντζερς 6 8-8 6
4. Σπαρτάκ Μόσχας 6 8-12 5

8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Λάτσιο – Απόλλων Λεμεσού 2-1
20/09: Μαρσέιγ – Άιντραχτ 1-2
04/10: Άιντραχτ – Λάτσιο 4-1
04/10: Απόλλων Λεμεσού – Μαρσέιγ 2-2
25/10: Μαρσέιγ – Λάτσιο 1-3
25/10: Άιντραχτ – Απόλλων Λεμεσού 2-0
08/11: Λάτσιο – Μαρσέιγ 2-1
08/11: Απόλλων Λεμεσού – Άιντραχτ 2-3
28/11: Απόλλων Λεμεσού – Λάτσιο 2-0
28/11: Άιντραχτ – Μαρσέιγ 4-0
13/12: Λάτσιο – Άιντραχτ 1-2
13/12: Μαρσέιγ – Απόλλων Λεμεσού 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Άιντραχτ 6 17-5 18
2. Λάτσιο 6 9-11 9
3. Απόλλων Λεμεσού 6 10-10 7
4. Μαρσέιγ 6 6-16 1

9ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Γκενκ – Μάλμε 2-0
20/09: Μπεσίκτας – Σάρπσμποργκ 3-1
04/10: Σάρπσμποργκ – Γκενκ 3-1
04/10: Μάλμε – Μπεσίκτας 2-0
25/10: Μπεσίκτας – Γκενκ 2-4
25/10: Σάρπσμποργκ – Μάλμε 1-1
08/11: Γκενκ – Μπεσίκτας 1-1
08/11: Μάλμε – Σάρπσμποργκ 1-1
28/11: Μάλμε – Γκενκ 2-2
28/11: Σάρπσμποργκ – Μπεσίκτας 2-3
13/12: Γκενκ – Σάρπσμποργκ 4-0
13/12: Μπεσίκτας – Μάλμε 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Γκενκ 6 14-8 11
2. Μάλμε 6 7-6 9
3. Μπεσίκτας 6 9-11 7
4. Σάρπσμποργκ 6 8-13 5

10ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ακισάρ – Κράσνονταρ 0-1
20/09: Σεβίλλη – Σταντάρ Λιέγης 5-1
04/10: Σταντάρ Λιέγης – Ακισάρ 2-1
04/10: Κράσνονταρ – Σεβίλλη 2-1
25/10: Σεβίλλη – Ακισάρ 6-0
25/10: Σταντάρ Λιέγης – Κράσνονταρ 2-1
08/11: Ακισάρ – Σεβίλλη 2-3
08/11: Κράσνονταρ – Σταντάρ Λιέγης 2-1
28/11: Κράσνονταρ – Ακισάρ 2-1
28/11: Σταντάρ Λιέγης – Σεβίλλη 1-0
13/12: Ακισάρ – Σταντάρ Λιέγης 0-0
13/12: Σεβίλλη – Κράσνονταρ 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Σεβίλλη 6 18-6 12
2. Κράσνονταρ 6 8-8 12
3. Σταντάρ Λιέγης 6 7-9 10
4. Ακισάρ 6 4-14 1

11ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Ντιναμό Κιέβου – Αστάνα 2-2
20/09: Ρεν – Γιάμπλονετς 2-1
04/10: Αστάνα – Ρεν 2-0
04/10: Γιάμπλονετς – Ντιναμό Κιέβου 2-2
25/10: Ρεν – Ντιναμό Κιέβου 1-2
25/10: Γιάμπλονετς – Αστάνα 1-1
08/11: Αστάνα – Γιάμπλονετς 2-1
08/11: Ντιναμό Κιέβου – Ρεν 3-1
28/11: Αστάνα – Ντιναμό Κιέβου 0-1
28/11: Γιάμπλονετς – Ρεν 0-1
13/12: Ντιναμό Κιέβου – Γιάμπλονετς 0-1
13/12: Ρεν – Αστάνα 2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Ντιναμό Κιέβου 6 10-7 11
2. Ρεν 6 7-8 9
3. Αστάνα 6 7-7 8
4. Γιάμπλονετς 6 6-8 5

12ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα
20/09: Βίντι – ΜΠΑΤΕ 0-2
20/09: ΠΑΟΚ – Τσέλσι 0-1
04/10: Τσέλσι – Βίντι 1-0
04/10: ΜΠΑΤΕ – ΠΑΟΚ 1-4
25/10: ΠΑΟΚ – Βίντι 0-2
25/10: Τσέλσι – ΜΠΑΤΕ 3-1
08/11: Βίντι – ΠΑΟΚ 1-0
08/11: ΜΠΑΤΕ – Τσέλσι 0-1
28/11: ΜΠΑΤΕ – Βίντι 2-0
28/11: Τσέλσι – ΠΑΟΚ 4-0
13/12: Βίντι – Τσέλσι 2-2
13/12: ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

1. Τσέλσι 6 12-3 16
2. ΜΠΑΤΕ 6 9-9 9
3. Βίντι 6 5-7 7
4. ΠΑΟΚ 6 5-12 3

* Στη φάση των «32» προκρίνονται οι ομάδες που θα τερματίσουν στις δύο πρώτες θέσεις κάθε ομίλου.