Όλα τα Νέα

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους του ομίλους

188

1ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Άρης Αβάτου – Δόξα Θεολόγου 1-0

Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 5-2

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 1-1

Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού 1-5

Κιλκισιακός – Ηρακλής Ζυγού 2-1

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας 0-0

Ρεπό: Πανδραμαϊκός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανσερραϊκός 39 (43 – 10)
  2. Νέστος Χρυσούπ. 32 (25 – 16)
  3. Πανδραμαϊκός 30 (24 – 12)
  4. Άρης Αβάτου 26 (22 – 16)
  5. Απόλλων Παραλ. 26 (22 – 13)
  6. Δόξα Κ. Καμήλας 24 (26 – 17)
  7. Αετός Ορφ. 22 (25 – 17)
  8. Ένωση Αλεξ. 18 (14 – 20)
  9. Ορφέας Ξάνθης 15 (15 – 28)
  10. Κεραυνός Πέρν. 15 (20 – 29)
  11. Κιλκισιακός 10 (11 – 31)
  12. Ηρακλής Ζυγ. 7 (7 – 17)
  13. Δόξα Θεολ. 2 (4 – 32)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (20η αγωνιστική)

Νίκη Αγκαθιάς – Σειρήνα 3-0 α. α.

ΠΑΣ Φλώρινα – Θερμαϊκός 1-1

Γιαννιτσά – Αστραπή Μεσοποταμίας 5-1

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 α. α.

Αλμωπός Αριδαίας – Θύελλα Σαρακηνών 2-0

Μακεδονικός – Εδεσσαϊκός 1-0

Νέα Καλλικράτεια – Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας 0-0

Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αλμωπός Αριδ. 50 (44 – 5)
  2. Γιαννιτσά 41 (29 – 8)
  3. Μακεδονικός 38 (27 – 6)
  4. Ν. Καλλικράτεια 32 (30 – 14)
  5. Θερμαϊκός 31 (31 – 17)
  6. Μέγας Αλέξ. Ημ. 31 (21 – 15)
  7. Ποσειδών Μηχ. 30 (32 – 20)
  8. Εδεσσαϊκός 30 (28 – 13)
  9. Θύελλα Σαρακ. 27 (26 – 26)
  10. Νίκη Αγκαθιάς 25 (20 – 14)
  11. Αγροτικός Αστ. 21 (20 – 15)
  12. ΠΑΣ Φλώρινα 21 (18 – 27)
  13. Αστραπή Μεσ. 10 (10 – 45)
  14. Σειρήνα* -6 (4 – 61)
  15. Άρης Παλαιοχ.* -9 (0 – 54)

 

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου και η Σειρήνα έχουν από τρεις μηδενισμούς και αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα.

 

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

ΑΕ Καρίτσας – Μετέωρα 0-0

Αταλάντη – Διγενής Νεοχωρίου 3-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Ατρόμητος Παλαμά 0-0

ΑΟ Ποταμιάς – Θησέας Αγριάς 0-2

Δίας Δίου – Οικονόμος 1-0

ΑΟ Σελλάνων – Ηρακλής Λάρισας 1-0

Αλμυρός – Πιερικός 1-1

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πιερικός 39 (31 – 4)
  2. Θησέας Αγρ. 31 (32 – 20)
  3. ΑΟ Σελλάνων 27 (20 – 16)
  4. Ηρακλής Λάρ. 27 (20 – 18)
  5. ΑΕ Καρίτσας 26 (25 – 12)
  6. Ατρόμητος Παλ. 26 (19 – 14)
  7. Αταλάντη 22 (19 – 24)
  8. Αλμυρός 19 (14 – 18)
  9. Δίας Δίου 19 (15 – 26)
  10. Διαγόρας Στεφ. 18 (12 – 17)
  11. Διγενής Νεοχ. 18 (27 – 27)
  12. Μετέωρα 18 (17 – 17)
  13. Οικονόμος 17 (13 – 18)
  14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 – 40)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

ΑΕ Λευκίμμης – Αναγέννηση Άρτας 0-1

ΑΕ Μεσολογγίου – Αστέρας Ιτέας 3-0 α. α.

Σούλι Παραμυθιάς – Ναυπακτιακός Αστέρας 3-2

Απόλλων Ευπαλίου – Τηλυκράτης 1-1

Θιναλιακός – ΑΕ Ποντίων 0-1

Ανατολή – Αχέρων Καναλακίου 1-1

Μακεδονικός Φούφα – ΠΑΣ Πρέβεζα 4-1

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΕ Ποντίων 37 (25 – 7)
  2. Αχέρων Καναλ. 32 (22 – 9)
  3. Αναγέννηση Άρτ. 32 (29 – 15)
  4. Σούλι Παραμ. 30 (16 – 11)
  5. Τηλυκράτης 22 (15 – 13)
  6. Μακεδονικός Φ. 22 (18 – 19)
  7. Θιναλιακός 21 (16 – 14)
  8. Ανατολή 20 (21 – 22)
  9. ΠΑΣ Πρέβεζα 19 (10 – 15)
  10. Ναυπ. Αστέρας 18 (15 – 22)
  11. ΑΕ Μεσολογγίου 17 (18 – 17)
  12. ΑΕ Λευκίμμης 16 (11 – 18)
  13. Απόλλων Ευπ. 12 (17 – 30)
  14. Αστέρας Ιτέας* 0 (11 – 32)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Πανθηραϊκός – Άγιοι Ανάργυροι 2-0

Άνω Μερά – Θύελλα Καμαρίου 0-2

Κηφισιά – Ηλυσιακός 2-0

Φωστήρας – Κερατσίνι 5-0

Ερμής Κορυδαλλού – Καλλιθέα 0-1

Εθνικός – Άγιος Ιερόθεος 1-2

Ακράτητος – ΑΕ Μοσχάτου 2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Θύελλα Καμ. 38 (32 – 15)
  2. Καλλιθέα 34 (25 – 10)
  3. Αγ. Ιερόθεος 30 (20 – 17)
  4. Πανθηραϊκός 29 (17 – 7)
  5. Κηφισιά 28 (22 – 17)
  6. Μοσχάτο 25 (23 – 18)
  7. Φωστήρας 24 (23 – 15)
  8. Κερατσίνι 21 (13 – 18)
  9. Άνω Μερά 20 (11 – 12)
  10. Εθνικός 18 (15 – 15)
  11. Ακράτητος 15 (15 – 22)
  12. Ηλυσιακός 9 (7 – 22)
  13. Άγ. Ανάργυροι 8 (10 – 25)
  14. Ερμής Κορυδ. 6 (10 – 30)

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Ρόδος – Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-0

Κόρινθος ’06 – Αήττητος Σπάτων 0-6

ΑΟ Υπάτου – Μαρκό 0-1

Θύελλα Ραφήνας – ΑΕΚ Τρίπολης 2-0

Παναρκαδικός – Παλληνιακός 3-0

Αιολικός – Νέα Αρτάκη 1-0

Ρεπό: Αχαρναϊκός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ρόδος 38 (29 – 6)
  2. Μαρκό 30 (27 – 13)
  3. Παναρκαδικός 26 (26 – 15)
  4. Αήττητος Σπ. 25 (20 – 17)
  5. ΑΟ Υπάτου 24 (20 – 11)
  6. Θύελλα Ραφ. 23 (13 – 14)
  7. Κιθαιρών Καπ. 20 (15 – 13)
  8. Αιολικός 19 (16 – 12)
  9. Νέα Αρτάκη 16 (14 – 15)
  10. Παλληνιακός 15 (14 – 22)
  11. Κόρινθος 2006 14 (11 – 28)
  12. Αχαρναϊκός 13 (11 – 19)
  13. ΑΕΚ Τρίπολης 2 (6 – 37)

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Αστέρας Βλαχιώτη – Σπάρτη 2-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-0

ΠΑΟ Βάρδας – Ναύπλιο 4-1

Τσιλιβή – Ερμιονίδα 2-1

Διαβολίτσι – Ζάκυνθος 1-1

Παναργειακός – Πανηλειακός 0-1

Θύελλα Πατρών – Πανγυθεατικός 1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αστέρας Βλαχ. 35 (24 – 7)
  2. Ναύπλιο 31 (25 – 17)
  3. Σπάρτη 29 (20 – 11)
  4. Ζάκυνθος 28 (19 – 16)
  5. Τσιλιβή 25 (27 – 24)
  6. Ερμιονίδα 24 (31 – 20)
  7. Διαγόρας Βρ. 23 (19 – 18)
  8. ΠΑΟ Βάρδας 21 (19 – 21)
  9. Διαβολίτσι 20 (16 – 16)
  10. Θύελλα Πατρ. 20 (23 – 28)
  11. Πανηλειακός 17 (10 – 17)
  12. Πανγυθεατικός 15 (11 – 21)
  13. Ολυμπιακός Ζαχ. 12 (13 – 25)
  14. Παναργειακός 10 (7 – 23)

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ (17η αγωνιστική)

Ηρόδοτος – Ατσαλένιος 0-0

Πανακρωτηριακός – Γιούχτας 2-1

Πόρος – Ρεθυμνιακός 1-0

Επισκοπή – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Επισκοπή 35 (32 – 10)
  2. Γιούχτας 28 (24 – 15)
  3. Ηρόδοτος 25 (18 – 12)
  4. Πανακρωτηρ. 22 (22 – 18)

—————————————————————–

  1. Ατσαλένιος 17 (14 – 18)
  2. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 16 (14 – 19)
  3. Αγ. Νικόλαος 15 (16 – 24)
  4. Πόρος 14 (14 – 26)
  5. Ρεθυμνιακός 13 (15 – 27)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι άλλες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.