Όλα τα Νέα

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

161

1ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού – Κιλκισιακός 3-0
Κεραυνός Πέρνης – Ένωση Αλεξ. 1-1
Δόξα Κάτω Καμήλας – Άρης Αβάτου 1-1
Πανδραμαϊκός – Πανσερραϊκός 0-1
Δόξα Θεολόγου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 2-1
Ρεπό: Ηρακλής Ζυγού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανσερραϊκός 36(38 – 8)
    2. Νέστος Χρυσούπ. 31(24 – 15)
    3. Πανδραμαϊκός 30 (24 – 12)
    4. Απόλλων Παραλ. 25 (21 – 12)
    5. Άρης Αβάτου 23 (21 – 16)
    6. Δόξα Κ. Καμήλας 23 (26 – 17)
    7. Αετός Ορφ. 19 (20 – 16)
    8. Ένωση Αλεξ. 17 (14 – 20)
    9. Ορφέας Ξάνθης 15 (13 – 23)
    10. Κεραυνός Πέρν. 15 (19 – 24)
    11. Ηρακλής Ζυγ. 7 (6 – 15)
    12. Κιλκισιακός 7 (9 – 30)
    13. Δόξα Θεολ. 2 (4 – 31)

2ος ΟΜΙΛΟΣ (19η αγωνιστική)

Σειρήνα – ΠΑΣ Φλώρινα 0-3 α. α.
Νίκη Αγκαθιάς – Γιαννιτσά 1-1
Θερμαϊκός – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-4
Αστραπή Μεσοποταμίας – Αλμωπός Αριδαίας 0-4
Θύελλα Σαρακηνών – Μακεδονικός 1-0
Αγροτικός Αστέρας – Μέγας Αλέξανδρος Ημαθίας 1-1
Εδεσσαϊκός – Νέα Καλλικράτεια 1-0
Ρεπό: Άρης Παλαιοχωρίου

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αλμωπός Αριδ. 47(42 – 5)
    2. Γιαννιτσά 38(24 – 7)
    3. Μακεδονικός 35 (26 – 6)
    4. Ν. Καλλικράτεια 31 (30 – 14)
    5. Θερμαϊκός 30 (30 – 16)
    6. Εδεσσαϊκός 30 (28 – 12)
    7. Μέγας Αλέξ. Ημ. 30 (21 – 15)
    8. Ποσειδών Μηχ. 27 (29 – 20)
    9. Θύελλα Σαρακ. 27 (26 – 24)
    10. Νίκη Αγκαθιάς 22 (17 – 14)
    11. Αγροτικός Αστ. 21 (20 – 15)
    12. ΠΑΣ Φλώρινα 20 (17 – 26)
    13. Αστραπή Μεσ. 10 (9 – 40)
    14. Σειρήνα -6 (4 – 58)
    15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 – 51)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Μετέωρα – Αταλάντη 2-1
ΑΕ Καρίτσας – Διαγόρας Στεφανοβικείου 0-1
Διγενής Νεοχωρίου – ΑΟ Ποταμιάς 4-1
Ατρόμητος Παλαμά – Δίας Δίου 1-0
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων 3-1
Οικονόμος – Αλμυρός 0-0
Ηρακλής Λάρισας – Πιερικός 0-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πιερικός 38(30 – 3)
    2. Θησέας Αγρ. 28(30 – 20)
    3. Ηρακλής Λάρ. 27 (20 – 17)
    4. ΑΕ Καρίτσας 25 (25 – 12)
    5. Ατρόμητος Παλ. 25 (19 – 14)
    6. ΑΟ Σελλάνων 24 (19 – 16)
    7. Αταλάντη 19 (16 – 24)
    8. Διγενής Νεοχ. 18 (27 – 24)
    9. Αλμυρός 18 (13 – 17)
    10. Διαγόρας Στεφ. 17 (12 – 17)
    11. Οικονόμος 17 (13 – 17)
    12. Μετέωρα 17 (17 – 17)
    13. Δίας Δίου 16 (14 – 26)
    14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 – 38)

4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Τηλυκράτης – Θιναλιακός 1-1
Απόλλων Ευπαλίου – Ανατολή 1-2
ΑΕ Ποντίων – Μακεδονικός Φούφα 2-1
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-0
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΑΕ Μεσολογγίου 2-0
Αναγέννηση Άρτας – Σούλι Παραμυθιάς 0-1
Αστέρας Ιτέας – Ναυπακτιακός Αστέρας 0-3 α. α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΕ Ποντίων 34(24 – 7)
    2. Αχέρων Καναλ. 31(21 – 8)
    3. Αναγέννηση Άρτ. 29 (28 – 15)
    4. Σούλι Παραμ. 27 (13 – 9)
    5. Θιναλιακός 21 (16 – 13)
    6. Τηλυκράτης 21 (14 – 12)
    7. Μακεδονικός Φ. 19 (14 – 18)
    8. Ανατολή 19 (20 – 21)
    9. ΠΑΣ Πρέβεζα 19 (9 – 11)
    10. Ναυπ. Αστέρας 18 (13 – 19)
    11. ΑΕ Λευκίμμης 16 (11 – 17)
    12. ΑΕ Μεσολογγίου 14 (15 – 17)
    13. Απόλλων Ευπ. 11 (16 – 29)
    14. Αστέρας Ιτέας 0 (11 – 29)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Θύελλα Καμαρίου – Φωστήρας 3-1
Εθνικός – Άνω Μερά 1-0
ΑΕ Μοσχάτου – Κηφισιά 0-1
Άγιος Ιερόθεος – Ακράτητος 3-2
Ηλυσιακός – Πανθηραϊκός 0-1
Κερατσίνι – Ερμής Κορυδαλλού 2-1
Άγιοι Ανάργυροι – Καλλιθέα 0-2

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Θύελλα Καμ. 35(30 – 15)
    2. Καλλιθέα 31(24 – 10)
    3. Αγ. Ιερόθεος 27 (18 – 16)
    4. Πανθηραϊκός 26 (15 – 7)
    5. Μοσχάτο 25 (22 – 16)
    6. Κηφισιά 25 (20 – 17)
    7. Φωστήρας 21 (18 – 15)
    8. Κερατσίνι 21 (13 – 13)
    9. Άνω Μερά 20 (11 – 10)
    10. Εθνικός 18 (14 – 13)
    11. Ακράτητος 12 (13 – 21)
    12. Ηλυσιακός 9 (7 – 20)
    13. Άγ. Ανάργυροι 8 (10 – 23)
    14. Ερμής Κορυδ. 6 (10 – 29)

6ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Παναρκαδικός – Ρόδος 0-2
Κιθαιρών Καπαρελλίου – Κόρινθος ’06 ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Αχαρναϊκός – ΑΟ Υπάτου 0-2
Αήττητος Σπάτων – Θύελλα Ραφήνας 1-2
Μαρκό – ΑΕΚ Τρίπολης 6-1
Παλληνιακός – Αιολικός 0-3
Ρεπό: Νέα Αρτάκη

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ρόδος 35(28 – 6)
    2. Μαρκό 27(26 – 13)
    3. ΑΟ Υπάτου 24 (20 – 10)
    4. Παναρκαδικός 23 (23 – 15)
    5. Αήττητος Σπ. 22 (14 – 17)
    6. Θύελλα Ραφ. 20 (11 – 14)
    7. Κιθαιρών Καπ. 17 (12 – 12)
    8. Αιολικός 16 (15 – 12)
    9. Νέα Αρτάκη 16 (14 – 14)
    10. Παλληνιακός 15 (14 – 19)
    11. Κόρινθος 2006 14 (11 – 19)
    12. Αχαρναϊκός 13 (11 – 19)
    13. ΑΕΚ Τρίπολης 2 (6 – 35)

7ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Σπάρτη- Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1
Αστέρας Βλαχιώτη – ΠΑΟ Βάρδας 2-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Τσιλιβή 2-0
Ναύπλιο – Διαβολίτσι 1-0
Ερμιονίδα – Παναργειακός 7-0
Ζάκυνθος – Θύελλα Πατρών 3-2
Πανηλειακός – Πανγυθεατικός 1-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αστέρας Βλαχ. 32(22 – 7)
    2. Ναύπλιο 31(24 – 13)
    3. Σπάρτη 29 (20 – 9)
    4. Ζάκυνθος 27 (18 – 15)
    5. Ερμιονίδα 24 (30 – 18)
    6. Τσιλιβή 22 (25 – 23)
    7. Διαγόρας Βρ. 20 (17 – 18)
    8. Διαβολίτσι 19 (15 – 15)
    9. Θύελλα Πατρ. 19 (22 – 27)
    10. ΠΑΟ Βάρδας 18 (15 – 20)
    11. Πανηλειακός 14 (9 – 17)
    12. Πανγυθεατικός 14 (10 – 20)
    13. Ολυμπιακός Ζαχ. 12 (13 – 23)
    14. Παναργειακός 10 (7 – 22)

8ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Γιούχτας – Επισκοπή 1-1
Πόρος – Πανακρωτηριακός 3-1
Ατσαλένιος – Άγιος Νικόλαος 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ηρόδοτος 1-0
Ρεπό: Ρεθυμνιακός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Επισκοπή 34(31 – 9)
    2. Γιούχτας 28(23 – 13)
    3. Ηρόδοτος 24 (18 – 12)
    4. Πανακρωτηρ. 19 (20 – 17)
    ———————————————————————-
    5. Ατσαλένιος 16 (14 – 18)
    6. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15 (13 – 18)
    7. Αγ. Νικόλαος 15 (16 – 24)
    8. Ρεθυμνιακός 13 (15 – 26)
    9. Πόρος 11 (13 – 26)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για τον πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό μιας ομάδας.