Όλα τα Νέα

Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

227

1ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

 

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 0-1

Κιλκισιακός – Πανσερραϊκός 0-5

Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2

Ηρακλής Ζυγού – Νέστος Χρυσούπολης 0-1

Δόξα Κάτω Καμήλας – Ορφέας Ξάνθης 6-0

Δόξα Θεολόγου – Πανδραμαϊκός 1-3

Ρεπό: Αετός Ορφανού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πανσερραϊκός 30 (35 – 8)
  2. Νέστος Χρυσούπ. 30 (22 – 12)
  3. Πανδραμαϊκός 29 (23 – 10)
  4. Απόλλων Παραλ. 22 (19 – 10)
  5. Άρης Αβάτου 19 (18 – 14)
  6. Δόξα Κ. Καμήλας 19 (23 – 16)
  7. Αετός Ορφ. 16 (17 – 15)
  8. Κεραυνός Πέρν. 14 (17 – 21)
  9. Ένωση Αλεξ. 13 (12 – 19)
  10. Ορφέας Ξάνθης 9 (9 – 21)
  11. Ηρακλής Ζυγ. 7 (6 – 13)
  12. Κιλκισιακός 7 (9 – 27)
  13. Δόξα Θεολ. 2 (3 – 27)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Αλμωπός Αριδαίας – Σειρήνα 3-0 α. α.

Μακεδονικός – Γιαννιτσά 0-0

Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημ. – ΠΑΣ Φλώρινα 2-1

Νέα Καλλικράτεια – Νίκη Αγκαθιάς 2-0

Εδεσσαϊκός – Θερμαϊκός 3-1

Αγροτικός Αστέρας – Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0

Άρης Παλαιοχωρίου – Θύελλα Σαρακηνών 0-3 α. α.

Ρεπό: Ποσειδώνας Μηχανιώνας

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αλμωπός Αριδ. 41 (36 – 4)
  2. Γιαννιτσά 31 (19 – 6)
  3. Μακεδονικός 31 (21 – 5)
  4. Θερμαϊκός 27 (27 – 12)
  5. Μέγας Αλέξ. Ημ. 26 (17 – 13)
  6. Ν. Καλλικράτεια 25 (24 – 13)
  7. Εδεσσαϊκός 23 (22 – 10)
  8. Θύελλα Σαρακ. 21 (24 – 20)
  9. Νίκη Αγκαθιάς 20 (16 – 11)
  10. Αγροτικός Αστ. 19 (17 – 11)
  11. Ποσειδών Μηχ. 18 (21 – 18)
  12. ΠΑΣ Φλώρινα 17 (14 – 25)
  13. Αστραπή Μεσ. 10 (9 – 29)
  14. Σειρήνα -3 (4 – 49)
  15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 – 45)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και -9 βαθμούς.

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Μετέωρα – ΑΟ Ποταμιάς 6-0

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Δίας Δίου 0-1

Αταλάντη – ΑΟ Σελλάνων 2-4

ΑΕ Καρίτσας – Αλμυρός 0-0

Διγενής Νεοχωρίου – Πιερικός 0-3

Ατρόμητος Παλαμά – Ηρακλής Λάρισας 3-1

Οικονόμος – Θησέας Αγριάς 1-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Πιερικός 34 (27 – 3)
  2. Θησέας Αγρ. 25 (27 – 16)
  3. ΑΟ Σελλάνων 23 (16 – 11)
  4. Ηρακλής Λάρ. 23 (18 – 17)
  5. ΑΕ Καρίτσας 22 (23 – 11)
  6. Ατρόμητος Παλ. 19 (16 – 14)
  7. Οικονόμος 17 (13 – 14)
  8. Δίας Δίου 16 (14 – 23)
  9. Αταλάντη 16 (14 – 22)
  10. Αλμυρός 15 (12 – 15)
  11. Διγενής Νεοχ. 14 (21 – 21)
  12. Μετέωρα 14 (14 – 14)
  13. Διαγόρας Στεφ. 11 (9 – 16)
  14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (6 – 33)

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Τηλυκράτης – Μακεδονικός Φούφα 3-1

Ανατολή – ΑΕ Λευκίμμης 2-2

Θιναλιακός – ΑΕ Μεσολογγίου 3-0

Απόλλων Ευπαλίου – Σούλι Παραμυθιάς 0-1

ΑΕ Ποντίων – Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0

Αχέρων Καναλακίου – Αστέρας Ιτέας 3-0 α. α.

Αναγέννηση Άρτας – ΠΑΣ Πρέβεζα 2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΕ Ποντίων 30 (21 – 5)
  2. Αχέρων Καναλ. 28 (19 – 7)
  3. Αναγέννηση Άρτ. 26 (25 – 14)
  4. Σούλι Παραμ. 21 (11 – 9)
  5. Θιναλιακός 20 (15 – 9)
  6. Τηλυκράτης 19 (13 – 11)
  7. Μακεδονικός Φ. 16 (10 – 16)
  8. Ανατολή 15 (18 – 20)
  9. ΠΑΣ Πρέβεζα 15 (7 – 11)
  10. Ναυπ. Αστέρας 14 (10 – 19)
  11. ΑΕ Μεσολογγίου 13 (14 – 14)
  12. ΑΕ Λευκίμμης 13 (8 – 14)
  13. Απόλλων Ευπ. 11 (14 – 24)
  14. Αστέρας Ιτέας 6 (11 – 23)

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Θύελλα Καμαρίου – Άγιοι Ανάργυροι Αναβλήθηκε

Άνω Μερά – Φωστήρας Αναβλήθηκε

Ακράτητος – Πανθηραϊκός Αναβλήθηκε

Εθνικός – Ερμής Κορυδαλλού 1-1

ΑΕ Μοσχάτου – Καλλιθέα 2-2

Κερατσίνι – Ηλυσιακός 1-0

Άγιος Ιερόθεος – Κηφισιά 0-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Καλλιθέα 27 (22 – 10)
  2. Θύελλα Καμ. 26 (19 – 12)
  3. Μοσχάτο 25 (22 – 12)
  4. Αγ. Ιερόθεος 24 (15 – 12)
  5. Πανθηραϊκός 19 (11 – 7)
  6. Κηφισιά 19 (17 – 14)
  7. Φωστήρας 17 (15 – 12)
  8. Άνω Μερά 16 (9 – 9)
  9. Κερατσίνι 15 (10 – 12)
  10. Εθνικός 12 (10 – 10)
  11. Ακράτητος 11 (11 – 17)
  12. Άγ. Ανάργυροι 8 (8 – 15)
  13. Ηλυσιακός 8 (7 – 19)
  14. Ερμής Κορυδ. 6 (9 – 24)

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Ρόδος – Κόρινθος ’06 4-0

Αιολικός – ΑΟ Υπάτου 2-3

Παναρκαδικός – Θύελλα Ραφήνας 3-0

Νέα Αρτάκη – ΑΕΚ Τρίπολης 4-0

Κιθαιρών Καπαρελλίου – Μαρκό 1-2

Αήττητος Σπάτων – Αχαρναϊκός 1-0

Ρεπό: Παλληνιακός

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ρόδος 29 (24 – 6)
  2. Μαρκό 24 (20 – 11)
  3. Παναρκαδικός 20 (18 – 13)
  4. Αήττητος Σπ. 19 (12 – 15)
  5. ΑΟ Υπάτου 18 (16 – 10)
  6. Νέα Αρτάκη 16 (14 – 12)
  7. Κιθαιρών Καπ. 16 (12 – 12)
  8. Θύελλα Ραφ. 16 (9 – 13)
  9. Παλληνιακός 15 (14 – 14)
  10. Κόρινθος 2006 14 (11 – 14)
  11. Αιολικός 13 (12 – 12)
  12. Αχαρναϊκός 10 (9 – 17)
  13. ΑΕΚ Τρίπολης 2 (5 – 27)

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ (13η αγωνιστική)

Σπάρτη – Τσιλιβή 3-1

ΠΑΟ Βάρδας – Διαβολίτσι 2-2

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Παναργειακός 3-0

Αστέρας Βλαχιώτη – Θύελλα Πατρών 2-1

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πανγυθεατικός 2-0

Ναύπλιο – Πανηλειακός 2-1

Ζάκυνθος – Ερμιονίδα 0-0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αστέρας Βλαχ. 28 (20 – 7)
  2. Ναύπλιο 28 (22 – 10)
  3. Σπάρτη 25 (17 – 7)
  4. Ερμιονίδα 21 (23 – 17)
  5. Ζάκυνθος 21 (14 – 13)
  6. Διαγόρας Βρ. 20 (16 – 15)
  7. Τσιλιβή 19 (24 – 21)
  8. Διαβολίτσι 18 (15 – 14)
  9. ΠΑΟ Βάρδας 17 (14 – 17)
  10. Θύελλα Πατρ. 16 (17 – 23)
  11. Πανηλειακός 13 (8 – 15)
  12. Πανγυθεατικός 10 (8 – 19)
  13. Παναργειακός 9 (5 – 13)
  14. Ολυμπιακός Ζαχ. 8 (9 – 21)

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ (14η αγωνιστική)

Ρεθυμνιακός – Ατσαλένιος 0-1

Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0

Πανακρωτηριακός – Άγιος Νικόλαος 2-0

Πόρος – Ηρόδοτος 1-2

Ρεπό: Επισκοπή

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Επισκοπή 30 (28 – 8)
  2. Ηρόδοτος 24 (18 – 9)
  3. Γιούχτας 24 (20 – 12)
  4. Πανακρωτηρ. 19 (19 – 14)

—————————————————————–

  1. Ατσαλένιος 14 (12 – 16)
  2. Αγ. Νικόλαος 13 (14 – 22)
  3. Ρεθυμνιακός 12 (14 – 25)
  4. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11 (11 – 17)
  5. Πόρος 8 (10 – 23)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για την ανάδειξη του πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό ενός σωματείου.