Όλα τα Νέα

Η Βαθμολογία στους ομίλους της Γ΄Εθνικής-Τα φαβορί για τα μπαράζ ανόδου

191

Παρακάτω θα δούμε τις βαθμολογίες και στους οκτώ ομίλους της Γ΄Εθνικής και τα φαβορί για τα μπαράζ ανόδου

Δείτε την βαθμολογία και στους οκτώ ομίλους,καθώς και τα φαβορί που έχουν προκύψει για τα μπαράζ ανόδου, όπου θα διεξαχθούν σε δυο ομίλους των τεσσάρων ομάδων που θα καταρτιστούν μετά από κλήρωση,και θα ανέβουν δυο ομάδες από κάθε ομιλο στην Football League.

Να σημειώσουμε ότι σε όλους τους ομίλους εκτός από τον 8ο που είναι ο όμιλος Κρήτης ο πρωταθλήτης μπαίνει κατευθείαν στα μπαράζ ανόδου.Στον 8ο όμιλο ή όμιλο Κρήτης που σε δυο αγωνιστικές τελειώνει το πρωτάθλημα θα διεξαχθούν Play off και Play out.

Οι θέσεις 1-4 θα μπουν στα Play off με την διαφορά βαθμολογίας που έχουν στο πρωτάθλημα,και ο πρώτος θα μπει στα μπαράζ ανόδου,που θα διεκδικήσει ένα εισιτήριο για την Football League.

Oι  υπόλοιπες πέντε ομάδες της Τελικής Βαθμολογικής Κατάταξης της κανονικής
περιόδου δηλαδη από 5-9, με την βαθμολογία που θα έχουν στην εν λόγω κατάταξη, θα αγωνιστούν σε αγώνες play – out σε Όμιλο, για τον υποβιβασμό ενός (01) Σωματείου, στην Α΄ Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της οικείας Ε.Π.Σ.

Η πρώτη Ομάδα της τελικής βαθμολογικής κατάταξης του Ομίλου των αγώνων play – off, θα ανακηρυχθεί Πρωταθλητής του 8ου Ομίλου (Κρήτης), ο οποίος θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο Ειδικό Πρωτάθλημα για τον προβιβασμό στην Football League

Αναλυτικά η βαθμολογία σε όλους τους ομίλους 

1ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

1.Πανσερραϊκός 36(38 – 8)
2. Νέστος Χρυσούπ. 31(24 – 15)
3. Πανδραμαϊκός 30 (24 – 12)
4. Απόλλων Παραλ. 25 (21 – 12)
5. Άρης Αβάτου 23 (21 – 16)
6. Δόξα Κ. Καμήλας 23 (26 – 17)
7. Αετός Ορφ. 19 (20 – 16)
8. Ένωση Αλεξ. 17 (14 – 20)
9. Ορφέας Ξάνθης 15 (13 – 23)
10. Κεραυνός Πέρν. 15 (19 – 24)
11. Ηρακλής Ζυγ. 7 (6 – 15)
12. Κιλκισιακός 7 (9 – 30)
13. Δόξα Θεολ. 2 (4 – 31)

2ος ΟΜΙΛΟΣ (19η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αλμωπός Αριδ. 47(42 – 5)
2. Γιαννιτσά 38(24 – 7)
3. Μακεδονικός 35 (26 – 6)
4. Ν. Καλλικράτεια 31 (30 – 14)
5. Θερμαϊκός 30 (30 – 16)
6. Εδεσσαϊκός 30 (28 – 12)
7. Μέγας Αλέξ. Ημ. 30 (21 – 15)
8. Ποσειδών Μηχ. 27 (29 – 20)
9. Θύελλα Σαρακ. 27 (26 – 24)
10. Νίκη Αγκαθιάς 22 (17 – 14)
11. Αγροτικός Αστ. 21 (20 – 15)
12. ΠΑΣ Φλώρινα 20 (17 – 26)
13. Αστραπή Μεσ. 10 (9 – 40)
14. Σειρήνα -6 (4 – 58)
15. Άρης Παλαιοχ. -9 (0 – 51)

* Ο Άρης Παλαιοχωρίου έχει τρεις μηδενισμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα.
* Η Σειρήνα έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Πιερικός 38(30 – 3)
2. Θησέας Αγρ. 28(30 – 20)
3. Ηρακλής Λάρ. 27 (20 – 17)
4. ΑΕ Καρίτσας 25 (25 – 12)
5. Ατρόμητος Παλ. 25 (19 – 14)
6. ΑΟ Σελλάνων 24 (19 – 16)
7. Αταλάντη 19 (16 – 24)
8. Διγενής Νεοχ. 18 (27 – 24)
9. Αλμυρός 18 (13 – 17)
10. Διαγόρας Στεφ. 17 (12 – 17)
11. Οικονόμος 17 (13 – 17)
12. Μετέωρα 17 (17 – 17)
13. Δίας Δίου 16 (14 – 26)
14. ΑΟ Ποταμιάς 2 (7 – 38)

4ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. ΑΕ Ποντίων 34(24 – 7)
    2. Αχέρων Καναλ. 31(21 – 8)
    3. Αναγέννηση Άρτ. 29 (28 – 15)
    4. Σούλι Παραμ. 27 (13 – 9)
    5. Θιναλιακός 21 (16 – 13)
    6. Τηλυκράτης 21 (14 – 12)
    7. Μακεδονικός Φ. 19 (14 – 18)
    8. Ανατολή 19 (20 – 21)
    9. ΠΑΣ Πρέβεζα 19 (9 – 11)
    10. Ναυπ. Αστέρας 18 (13 – 19)
    11. ΑΕ Λευκίμμης 16 (11 – 17)
    12. ΑΕ Μεσολογγίου 14 (15 – 17)
    13. Απόλλων Ευπ. 11 (16 – 29)
    14. Αστέρας Ιτέας 0 (11 – 29)

* Ο Αστέρας Ιτέας έχει τρεις μηδενισμούς και έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα.

5ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Θύελλα Καμ. 35(30 – 15)
    2. Καλλιθέα 31(24 – 10)
    3. Αγ. Ιερόθεος 27 (18 – 16)
    4. Πανθηραϊκός 26 (15 – 7)
    5. Μοσχάτο 25 (22 – 16)
    6. Κηφισιά 25 (20 – 17)
    7. Φωστήρας 21 (18 – 15)
    8. Κερατσίνι 21 (13 – 13)
    9. Άνω Μερά 20 (11 – 10)
    10. Εθνικός 18 (14 – 13)
    11. Ακράτητος 12 (13 – 21)
    12. Ηλυσιακός 9 (7 – 20)
    13. Άγ. Ανάργυροι 8 (10 – 23)
    14. Ερμής Κορυδ. 6 (10 – 29)

6ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ρόδος 35(28 – 6)
    2. Μαρκό 27(26 – 13)
    3. ΑΟ Υπάτου 24 (20 – 10)
    4. Παναρκαδικός 23 (23 – 15)
    5. Αήττητος Σπ. 22 (14 – 17)
    6. Θύελλα Ραφ. 20 (11 – 14)
    7. Κιθαιρών Καπ. 17 (12 – 12)
    8. Αιολικός 16 (15 – 12)
    9. Νέα Αρτάκη 16 (14 – 14)
    10. Παλληνιακός 15 (14 – 19)
    11. Κόρινθος 2006 14 (11 – 19)
    12. Αχαρναϊκός 13 (11 – 19)
    13. ΑΕΚ Τρίπολης 2 (6 – 35)

7ος ΟΜΙΛΟΣ (15η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Αστέρας Βλαχ. 32(22 – 7)
    2. Ναύπλιο 31(24 – 13)
    3. Σπάρτη 29 (20 – 9)
    4. Ζάκυνθος 27 (18 – 15)
    5. Ερμιονίδα 24 (30 – 18)
    6. Τσιλιβή 22 (25 – 23)
    7. Διαγόρας Βρ. 20 (17 – 18)
    8. Διαβολίτσι 19 (15 – 15)
    9. Θύελλα Πατρ. 19 (22 – 27)
    10. ΠΑΟ Βάρδας 18 (15 – 20)
    11. Πανηλειακός 14 (9 – 17)
    12. Πανγυθεατικός 14 (10 – 20)
    13. Ολυμπιακός Ζαχ. 12 (13 – 23)
    14. Παναργειακός 10 (7 – 22)

8ος ΟΜΙΛΟΣ (16η αγωνιστική)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Επισκοπή 34(31 – 9)
    2. Γιούχτας 28(23 – 13)
    3. Ηρόδοτος 24 (18 – 12)
    4. Πανακρωτηρ. 19 (20 – 17)
    ———————————————————————-
    5. Ατσαλένιος 16 (14 – 18)
    6. ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15 (13 – 18)
    7. Αγ. Νικόλαος 15 (16 – 24)
    8. Ρεθυμνιακός 13 (15 – 26)
    9. Πόρος 11 (13 – 26)

* Οι πρώτες τέσσερις ομάδες θα δώσουν πλέι οφ για τον πρωταθλητή, ενώ οι υπόλοιπες πέντε θα δώσουν πλέι άουτ για τον υποβιβασμό μιας ομάδας.