Όλα τα Νέα

Κύπελλο Ελλάδος: Τα αποτελέσματα, και οι βαθμολογίες της 3ης αγωνιστικής στη Φάση των Ομίλων

37

Τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας.

O AOX Κισσαμικός και ο Παναθηναϊκός προκρίθηκαν στην επόμενη φάση μετά την ισοπαλία του Παναιτωλικού με τον ΟΦ Ιεράπετρας στην Κρήτη.

Ο Πανιώνιος έκανε το 3/3 στον όμιλο επικρατώντας με 2-1 στην έδρα του Ηρόδοτου. Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε σαν «σίφουνας» με 0-4 από την έδρα του Απόλλωνα Παραλιμνίου

Ο Ολυμπιακός με γκολ των Βρουσάι και Ανδρούτσο νίκησε τον μαχητικό Άρη Αβάτου στην Ξάνθη και η ΑΕΚ με 3-1 τον Βόλο στην έδρα του. Η Λαμία πέτυχε επτά γκολ απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας και πήρε την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Άρης αποκλείστηκε από τη συνέχεια μετά από την ήττα με 3-2 από τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο στάδιο.

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

Θύελλα Καμαρίου- Ηρακλής 0-3

2η αγωνιστική

Ηρακλής – Ατρόμητος 1-6

ΠΑΣ Γιάννινα – Θύελλα Καμαρίου 5-0

3η αγωνιστική

Ηρακλής – ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Θύελλα Καμαρίου – Ατρόμητος 0-8

Βαθμολογία

1. Ατρόμητος 3 15-3

2. ΠΑΣ Γιάννινα 6 7-1

3. Ηρακλής 6 6-6

4. Θύελλα Καμαρίου 0 0-16

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Βόλος-Απόλλων Λάρισας 5-1

ΑΕΚ-Λαμία 2-1

2η αγωνιστική

Λαμία – Βόλος 1-1

Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ 0-4

3η αγωνιστική

Πέμπτη (20/12)

Απόλλων Λάρισας – Λαμία 0-7

Βόλος – ΑΕΚ 1-3

Βαθμολογία

1. ΑΕΚ 6 9-2

2. Λαμία 4 9-3

3. Βόλος 4 7-5

4. Απόλλων Λάρισας 0 1-16

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΟΦ Ιεράπετρας- ΑΟΧ Κισσαμικός 0-2

Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός 0-1

2η αγωνιστική

ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναιτωλικός 0-0

Παναθηναϊκός -ΟΦ Ιεράπετρας 2-2

3η αγωνιστική

ΟΦ Ιεράπετρας – Παναιτωλικός 0-0

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Παναθηναϊκός 1-2

Βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός 7 5-3

2. ΑΟΧ Κισσαμικός 4 3-2

3. ΟΦ Ιεράπετρας 2 2-4

4. Παναιτωλικός 2 0-1

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αήττητος Σπάτων-Εργοτέλης 1-1

ΠΑΟΚ-Άρης 1-1

2η αγωνιστική

Άρης – Αήττητος Σπάτων 2-1

Εργοτέλης – ΠΑΟΚ 1-2

3η αγωνιστική

Εργοτέλης – Άρης 3-2

Αήττητος Σπάτων – ΠΑΟΚ 0-6

Βαθμολογία

1. ΠΑΟΚ 7 9-2

2. Εργοτέλης 4 5-5

3. Άρης 4 5-5

4. Αήττητος Σπάτων 1 2-9

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Αβάτου-Παναχαϊκή 0-1

Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 1-0

2η αγωνιστική

Λεβαδειακός – Άρης Αβάτου 4-0

Παναχαϊκή – Ολυμπιακός 0-2

3η αγωνιστική

Άρης Αβάτου – Ολυμπιακός 1-2

Παναχαϊκή – Λεβαδειακός 2-1

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 9 5-1

2. Παναχαϊκή 6 3-3

3. Λεβαδειακός 3 5-3

4. Άρης Αβάτου 0 1-7

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου-Τρίκαλα 1-1

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης 2-1

2η αγωνιστική

Τρίκαλα – Αστέρας Τρίπολης 0-1

Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Παραλίμνι 5-0

3η αγωνιστική

Απόλλων Παραλιμνίου – Αστέρας Τρίπολης 0-4

Τρίκαλα – Απόλλων Σμύρνης 1-1

Βαθμολογία

1. Αστέρας Τρίπολης 9 7-1

2. Απόλλων Σμύρνης 4 7-3

3. Τρίκαλα 2 2-3

4. Απόλλων Παραλιμνίου 1 1-10

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ξάνθη-ΟΦΗ 0-0

Νίκη Βόλου-Κασσιόπη 0-1

2η αγωνιστική

Κέρκυρα – Ξάνθη 0-1

ΟΦΗ – Νίκη Βόλου 3-0

3η αγωνιστική

Κέρκυρα – ΟΦΗ 0-3

Νίκη Βόλου – Ξάνθη 1-0

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 7 6-0

2. Ξάνθη 4 1-1

3. Κέρκυρα 3 1-4

4. Νίκη Βόλου 3 1-4

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Απόλλων Πόντου 0-1

Πανιώνιος-Λάρισα 2-0

2η αγωνιστική

ΑΕΛ – Ηρόδοτος 4-1

Απόλλων Πόντου – Πανιώνιος 0-4

3η αγωνιστική

Τρίτη (18/12)

Ηρόδοτος – Πανιώνιος 1-2

Τετάρτη (19/12)

Απόλλων Πόντου – ΑΕΛ 0-4

Βαθμολογία

1. Πανιώνιος 9 8-1

2. ΑΕΛ 6 8-3

3. Απόλλων Πόντου 3 1-8

4. Ηρόδοτος 0 2-7