Όλα τα Νέα

LIVE Λεπτό προς Λεπτό:Α.Ο.ΧΑΛΚΙΣ-Α.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ 1Η Φάση Κυπέλλου Ελλάδος (Κυριακή 26/8 ΩΡΑ 16.00 UPD)

2.662

Λεπτό προς Λεπτό

Θα σας μεταφέρουμε μέσα από αυτό το άρθρο Λεπτό προς Λεπτό από πολύ νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής 26/8 από το Γήπεδο Χαλκίδας,τον αγώνα της 1ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα σε Α.Ο.Χαλκίς-Α.Ο.Επισκοπής.

Ανανεώνετε αυτόματα συνεχώς

Α.Ο.ΧΑΛΚΙΣ-Α.Ο.ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ 0-1 (7΄Σαββιδης)

Ευχαριστούμε τον Χορηγό Ενημέρωσης

Ζαχαροπλαστείο Κορμός

Μάρκου Πορτάλιου  29-31, Ρέθυμνο,

Καλό σας βράδυ από το Στάδιο Χαλκίδας όπου η Επισκοπή πέρασε στη Δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλαδος.

Μεγάλη πρόκριση για την Επισκοπή στην δευτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος

Τέλος Αγώνα

κεφαλιά Πατερίτσα άουτ…τέλος αγώνα…νίκη-πρόκριση για την Επισκοπή!

93΄ κόρνερ για την Χαλκίδα εκτελεστής ο Ντελέκος

90+2 Συμπληρώσαμε δύο λεπτά καθυστερήσεων

Με το ένα πόδι στη δευτερη φάση του Κυπελλου Ελλάδος η Επισκοπή

Μπήκαμε στις καθυστερήσεις

90 Λεπτά παιχνιδιού στο σταδιο Χαλκίδας

89΄ Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις τα τελευταία λεπτά…κοντά στην πρόκριση η Επισκοπή

85΄Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς

Μόλις στο 5΄λεπτό ανοίγει το σκορ ο Ο.Φ.Ι. με τον Ηρακλή Ελευσίνας

84΄ πάντα στο 0-1 η Επισκοπή με πεσμένο ρυθμό στα τελευταία λεπτά

81΄ τρίτη αλλαγή για Επισκοπή…βγήκε ο Τσικουδάκης και μπήκε ο Λουμπάκη
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα

79΄ τρίτη αλλαγή για Χαλκίδα: μπήκε ο Δούλος-έφυγε ο Νιφαδόπουλος

78΄ μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ από Τζόρνταν πάνω από το οριζόντιο δοκάρι….

76΄ μεγάλη ευκαιρία για Επισκοπή με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Σωπασή…μπλόκαρε ο Σταυριανός

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο του 90λεπτου

73΄ έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά

70΄ νέο κόρνερ για Επισκοπή με Σουμπασάκη τελείωνει η φάση…πλάγιο για την Χαλκίδα

69΄ κόρνερ για την Επισκοπή εκτελεί ο Σουμπασάκης

κόρνερ για την Χαλκίδα εκτελεστής ο Ντελέκος

67΄ ξεκινά και πάλι το παιχνίδι με πλάγιο για την Χαλκίδα στο χώρο του κέντρου

66΄  τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι παίχτες

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά στην επανάληψη

64΄ δεύτερη αλλαγή για Χαλκίδα….βγήκε ο Άντεμ, πέρασε στο παιχνίδι ο Βλάχος

Το ματς αναμεσα σε Ηρακλή Ελευσίνας-Ο.Φ.Ι. δεν έχει ξεκινήσει ακόμα λόγο μη προσέλευσης γιατρού.

63΄ αντεπίθεση για Χαλκίδα…βγήκε και μπλόκαρε ο Κελαϊδής πριν γίνει κάτοχος της μπάλας ο Ντάμπος

62΄ μεγάλη ευκαιρία για Επισκοπή με συρτό πλασέ από Τζόρνταν…έδιωξαν οι γηπεδούχοι λίγο πριν την γραμμή του τέρματος

61΄ σέντρα Νάκα και κεφαλιά από Τζόρνταν…μπλόκαρε ο Σταυριανός

Συμπληρώσαμε 60 λεπτά αγώνα

59΄ φαόυλ έξω απ΄ την περιοχή για Επισκοπή…εκτέλεσε ο Σουμπασάκης, απομάκρυνε η άμυνα της Χαλκίδας

57΄ βαθιά μπαλιά Ντελέκου σε Ντάμπο που ήταν όμως σε θέση οφσάιντ

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης

53΄κόρνερ για την Χαλκίδα  μπλοκάρει εύκολα ο Κελαϊδής το χτύπημα του Αντέμ

δύο αλλαγές στο ξεκίνημα της επανάληψης για την Επισκοπή…μέσα οι Σώπασης και Πήλος…εκτός αγώνα οι Μπανγκουρά και Φοβάκης

50΄ μεγάλη ευκαιρία για την Χαλκίδα…πλασέ Ντάμπου που πέρασε ελάχιστα άουτ από τα καρέ του Κελαιδή

εκτέλεσε ο Ντελέκος…άουτ η μπάλα χωρίς να ανησυχήσει ο Κελαϊδής

φάουλ σε καλή θέση για την Χαλκίδα

47΄ κίτρινη κάρτα στον Σουμπασάκη

έναρξη β΄ μέρους

Η πρώτη ομάδα που περνάει στην δεύτερη φάση είναι η Θύελλα Καμαρίου.

Σε άλλο παιχνίδι για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος που έγινε στη Σαντορίνη κέρδισε με 2-0 η Θύελλα Καμαρίου την Α.Ε.Κηφισιάς

Η Επισκοπή έχει ανοίξει το σκορ από το 7΄με τον Χαλκιαδάκη,και πατάει πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο όπου είχε και άλλες ευκαιρίες για γκολ.

Καλύτερη η Επισκοπή όπου είχε ευκαιρίες και για δεύτερο τέρμα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου μετά από ενάμιση περίπου λεπτό καθυστερήσεων
μπήκαμε στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους

45΄Συμπληρώσαμε το κανονικό χρόνο του πρώτου ημιχρόνου

44΄ έδιωξε ο Φοβάκης σε πλάγιο πριν πάρει την μπάλα ο Σταματόπουλος στα όρια της μεγάλης περιοχής

δεν δείχνει να έχει κάτι σοβαρό ο μέσο-αμυντικός της Επισκοπής

43΄ νέα μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Σουμπασάκης

41΄ Πρώτη αλλαγή για την Χαλκίδα ο Μπουζουράς πήρε την θέση του Μπασινά

40΄ μεγάλη ευκαιρία για την Επισκοπή με τον Τσικουδάκη να παίρνει την μπάλα μέσα στην μικρή περιοχή…έδιωξε σε κόρνερ ο Σταματόπουλος…εκτέλεση κόρνερ με Μπανγκουρά…άουτ η μπάλα

εκτελεί ο Ντελέκος… ψηλοκρεμαστά…κανείς παίχτης δεν βρίσκει την μπάλα που φεύγει άουτ

38΄ φάουλ για την Χαλκίδα δέκα περίπου μέτρα έξω απ΄ την περιοχή

37΄ συνεχίζει κανονικά τον αγώνα ο Τσικουδάκης

36΄ μικρή διακοπή….στο έδαφος ο Τσικουδάκης…βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου…δεν φαίνεται όμως να έχει κάτι ανησυχητικό…

συμπληρώσαμε 35 λεπτά αγώνα…μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου

33΄ κόρνερ για την  Επισκοπή με Μπανγκούρα…με το ένα χέρι απομακρύνει  ο Σταυριανός.

32΄συνεχίζει να έχει καλύτερη κυκλοφορία η Επισκοπή που πλησιάζει πιο εύκολα τα καρέ της Χαλκίδας

31΄ μπαλιά Φοβάκη προς Τσικουδάκη…βγήκε και μπλόκαρε ο Σταυριανός

30΄ συνεχίζει να πιέζει μπροστά απ΄ το κέντρο η Επισκοπή…με βαθιές μπαλιές προσπαθεί να απειλήσει η Χαλκίδα

28΄ διώχνει σε πλάγιο ο Σέχου πριν πάρει την μπάλα μέσα στην περιοχή ο Μπασινάς

26΄ κάθετη Πατερίτσα για Άντεμ…έξοδος απ΄ τον Κελαϊδή που έδιωξε πριν πλασάρει ο παίχτης της Χαλκίδας

25΄ επανέναρξη του αγώνα…ξεκινά νέα επίθεση η Επισκοπή

24΄τάιμ άουτ στο  για να δροσιστούν οι δυο ομάδες,οδηγίες απ΄ τους δυο προπονητές

22΄επέλαση του Τζόρνταν που πάτησε περιοχή και σουτ που κόντραρε στην άμυνα της Χαλκίδας…απομακρύνθηκε η μπάλα

21΄πλάγιο για την Χαλκίδα  κοντά στο κόρνερ,απομακρύνει η Επισκοπή που προσπαθεί να φύγει στην αντεπίθεση

20΄μακρινό σουτ στο  του Ντελέκου έφυγε ψηλά άουτ από την εστία του Κελαιδή.

με βαθιές μπαλιές προσπαθεί να απειλήσει η Χαλκίδα χωρίς όμως αποτέλεσμα

΄΄χλυαρές΄΄ διαμαρτυρίες από Χαλκίδα για την πτώση μέσα στην περιοχή του Ντάμπου

19΄Προσπαθεί η Χαλκίδα να βγει μπροστά,βαθιά μπαλιά προς τον Ντάμπο…έδιωξε η άμυνα της Επισκοπής

17΄πλάγιο κοντά στο κόρνερ για την Επισκοπή,και η μπάλα καταλήγει αουτ.

16΄ κόρνερ για Επισκοπή Μπανγκούρα ο εκτελεστής

15 Λεπτά παιχνιδιού η Επισκοπή συνεχίζει να ελέγχει τον ρυθμό και έχει κερδίσει την μάχη του κέντρου

Δεν έχει ανησυχήσει η άμυνα της Επισκοπής που είναι και πάλι μπροστά

13΄Προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι η Χαλκίδα που δεν έχει δείξει κάτι επιθετικά μέχρι τώρα

Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο απόλυτη υπεροχή για Επισκοπή

9΄Πολύ δυνατό ξεκίνημα για την  Επισκοπή που συνεχίζει να πιέζει,και έχει πάρει κεφάλι στο σκορ.

8΄Εξοδος Σταυριανού πριν πλασάρει ο Τζόρνταν…μεγάλη ευκαιρία για το 0-2
πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα βρήκε το σώμα του Πατερίτσα της Χαλκίδας

0-1 ΓΙΑ την Επισκοπή με γκολ του Χαλκιαδάκη

7΄πρώτο κόρνερ για Επισκοπή γκολ στο 5΄ για την Επισκοπή…εκτέλεση κόρνερ ο Μπανγκούρα…κεφαλιά στα δίχτυα ο Χαλκιαδάκης απ΄ το ύψος της μικρής περιοχής

6΄Τα πρώτα λεπτά εχει μεταφερθεί η μπάλα στην περιοχή της Χαλκίδας…διαδοχικά πλάγια για Επισκοπή κοντά στο ύψος της μεγάλης περιοχής

5΄Λεπτά παιχνιδιού στο 0-0.Στο γήπεδο βρίσκεται και ο παλαιμαχος ποδοσφαιριστης της ΕΑΡ Χρήστος Πολυζος

πρώτη επίθεση και για Επισκοπή…διάθεση για ανοιχτό ποδόσφαιρο και απ΄ τις δύο πλευρές στο πρώτο τρίλεπτο

Πρώτη επίθεση για την Χαλκίδα

2΄Με ολολέυκη εμφάνιση η Χαλκίδα,με μπλε εμφάνιση η Επισκοπή.

1΄Σέντρα στο ματς με  τη Χαλκίδα τη μπάλα

16.01 Οι καθιερωμένες χειραψίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών και είναι όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.

16.00 Οι δυο ομάδες έκαναν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο με το διαιτητικό τριο.

Χορηγός της Live Ενημερώσης είναι Το Αρτοζαχαροπλαστείο Κορμός

Κοντά στην αποστολή της Επισκοπής βρίσκεται και ο Τεχνικός διευθυντής της ομάδας κ.Αποστολάκης Μπάμπης.

15.50 10΄λεπτά πριν τη σέντρα

Τα parapolitikakritis.gr βρίσκονται στη Χαλκίδα και σαςμεταφέρουν λεπτό προς λεπτό όλα όσα συμβαίνουν πριν την σέντρα της αναμέτρησης ανάμεσα σε Α.Ο.Χαλκίς-Επισκοπή για τη 1η φάση του κυπέλλου Ελλάδος.

Όπως επίσης ζέσταμα κάνει και το διαιτητικό τριο.

Οι δυο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα,όπως μπορείτε να δείτε και στις φώτο.

15.28 Να υπενθυμίσουμε ότι το παιχνίδι της 1ης φάσης του κυπέλλου Ελλάδος είναι νοκ-αουτ.

11. Παπαδάκης

Αναπληρωματικοί:Mπούζουρας,Σπυριδάκης,Δούλος,Ανδρούτσος,Βλάχος,Παλαιολόγος,Μιντζαλι

11. Τζόρνταν

Αναπληρωματικοί:Σωπασής,Κεσίδης,Πήλος,Μανιαδάκης,Ματαραγκάσι Έντρυ,Λουμπάκης,Γεωργούλης

15.07 Στο γήπεδο βρίσκεται και το διαιτητικό τριο που αποτελείται από τους Ψυχούλας (Bοιωτίας),Σοφός,(Βοιωτίας),Παπαδημητρόπουλος,(Βοιωτίας)

15.05 55΄λεπτά πριν την έναρξη του παιχνιδιού και οι δυο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες πριν το καθιερωμένο ζέσταμα.

14.55 Στο γήπεδο έφτασε στις 14.30 και η αποστολή της Χαλκίδας.

14.45 Στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας μαζί με την αποστολή της Επισκοπής έφτασε και ο Πρόεδρος της ομάδας κ.Νικολιδάκης Μιχάλης,ο Πρόεδρος της Ε.Π.Σ.Ρεθύμνου κ.Δασκαλομαρκάκης Γιώργος, και ο υπεύθυνος υποδομών και Μικτών ομάδων κ.Μαρκουλιδάκης Νίκος.

14.43 Στις 14.30 οι ποδοσφαιριστές της Επισκοπής αποσύρθηκαν για τα αποδυτήρια.

14.39 Στις 14.15 έφτασε χωρίς κανένα πρόβλημα η αποστολή στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδας,όπου οι ποδοσφαιριστές πάτησαν το χορτάρι του γηπέδου

Φωτογραφία της Επισκοπής λίγο πριν την αναχώρηση από το ξενοδοχείο Λευκαντί για το γήπεδο