Όλα τα Νέα

To Πρόγραμμα του πρωταθλήματος Νέων Β΄Εθνικής

43

Την Πέμπτη (15/11) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος Νέων της Β’ Εθνικής και προέκυψε το πρόγραμμα σε 1ο και 2ο όμιλο.

Το πρωτάθλημα είναι να ξεκινήσει στις 25 Νοεμβρίου.

Οι ημιτελικοί θα διεξαχθούν στις 31 Μαρτίου και τα ζευγάρια θα είναι ο πρώτος του 1ου ομίλου και ο δεύτερος του 2ου ομίλου και ο πρώτος τους 2ου ομίλου με τον δεύτερο του 1ου ομίλου.

Τα ματς θα είναι νοκ άουτ στην έδρα των πρώτων κάθε ομίλου, ενώ ο τελικός θα πραγματοποιηθεί σε ουδέτερο γήπεδο στις 14 Απριλίου.

Την κλήρωση πραγματοποίησε ο αντιπρόεδρος της Ένωσης Β´ Εθνικής Τάκης Γιαννόπουλος, μαζί με την υπεύθυνη του αγωνιστικού τμήματος της διοργανώτριας, Δήμητρας Σιώζου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

1η Αγωνιστική (25/11/18) -8η (27/1/19)

Εργοτέλης-Σπάρτη

Τρίκαλα-Παναχαϊκή

Πλατανιάς-Ηρόδοτος

ΑΟΧ/Κισσαμικός-Αήττητος Σπάτων

2η Αγωνιστική (2/12/18) – 9η (3/2/2019)

Τρίκαλα-Εργοτέλης

Σπάρτη-Πλατανιας

Παναχαϊκή-ΑΟΧ/Κισσαμικός

Αήττητος-Ηρόδοτος

3η Αγωνιστική (9/12/18) -10η (10/2/19)

Εργοτέλης-Πλατανιας

ΑΟΧ/Κισσαμικός-Τρίκαλα

Αήττητος-Σπάρτη

Ηρόδοτος-Παναχαϊκή

4η Αγωνιστική (16/12/18) – 11η (17/2/19)

ΑΟΧ/Κισσαμικός-Εργοτέλης

Πλατανιάς-Αήττητος Σπάτων

Τρίκαλα-Ηρόδοτος

Σπάρτη-Παναχαϊκή

5η Αγωνιστική (6/1/19) – 12η (24/2/19)

Εργοτέλης-Αήττητος Σπάτων

Ηρόδοτος-ΑΟΧ/Κισσαμικός

Παναχαϊκή-Πλατανιας

Σπάρτη-Τρίκαλα

6η Αγωνιστική (13/1/19) – 13η (3/3/19)

Ηρόδοτος-Εργοτέλης

Αήττητος-Παναχαϊκή

ΑΟΧ/Κισσαμικός-Σπάρτη

Πλατανιάς-Τρίκαλα

7η Αγωνιστική (20/1/19) – 14η (10/3/19)

Παναχαϊκή-Εργοτέλης

Σπάρτη-Ηρόδοτος

Τρίκαλα-Αήττητος Σπάτων

Πλατανιάς-ΑΟΧ/Κισσαμικός

2ος όμιλος

1η Αγωνιστική (25/11/18) – 8η (27/1/2019)

Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δραμας

Κέρκυρα-Α.Ε. Καραϊσκάκης

Βόλος-Απόλλων Πόντου

Ηρακλής-Αιγινιακός

2η Αγωνιστική (2/12/18) – 9η (3/2/2019)

Κέρκυρα-Απόλλων Λαρισας

Δόξα Δράμας-Βόλος

Α.Ε. Καραϊσκάκης-Ηρακλής

Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου

3η Αγωνιστική (9/12/18) – 10η (19/2/19)

Απόλλων Λάρισας-Βόλος

Ηρακλής-Κερκυρα

Αιγινιακός-Δόξα Δραμας

Απόλλων Πόντου-Α.Ε. Καραϊσκάκης

4η Αγωνιστική (16/12/18) – 11η (17/2/19)

Ηρακλής-Απόλλων Λάρισας

Βόλος-Αιγινιάκος

Κέρκυρα-Απόλλων Ποντου

Δόξα Δράμας-Α.Ε. Καραϊσκάκης

5η Αγωνιστική (6/1/19) – 12η (24/2/19)

Απόλλων Λάρισας-Αιγινιάκος

Απόλλων Πόντου-Ηρακλής

Α.Ε. Καραϊσκάκης-Βόλος

Δόξα Δράμας-Κέρκυρα

6η Αγωνιστική (13/1/19) – 13η (3/3/19)

Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας

Αιγινιακός-Α.Ε. Καραϊσκάκης

Ηρακλής-Δόξα Δραμας

Βόλος-Κέρκυρα

7η Αγωνιστική (20/1/19) – 14η (10/3/19)

Α.Ε. Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας

Δόξα Δράμας – Απόλλων Πόντου

Κέρκυρα-Αιγινιακός

Βόλος-Ηρακλής