Όλα τα Νέα

Τα τελικά αποτελέσματα στο Επιμελητήριο Ρεθύμνου

587
Εξελέγη το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Επιμελητηρίου Ρεθύμνης, μετά τις αρχαιρεσίες που πραγματοποιήθηκαν το τριήμερο 13 έως 15 Δεκεμβρίου 2017.

Στις εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου συμμετείχε ο ενωτικός συνδυασμός «Επιχειρηματική Ανάπτυξη Ρεθύμνης», με επικεφαλής τον Πρόεδρο του Επιμελητηρίου κ. Γεώργιο Γιακουμάκη.

Ο συνδυασμός έλαβε το σύνολο της σταυροδοσίας που άγγιξε τους 915 σταυρούς προτίμησης.

Στο ψηφοδέλτιο συμμετείχαν 35 υποψήφιοι, από τους οποίους εκλέχθηκαν οι 21. Στις επόμενες ημέρες θα ακολουθηθεί η προβλεπόμενη διαδικασία για την εκλογή της νέας επταμελούς Διοικητικής Επιτροπής του Επιμελητηρίου Ρεθύμνης υπό την προεδρία του κ. Γεωργίου Γιακουμάκη.

 

Τα τελικά αποτελέσματα των εκλογών έχουν κατά Τμήμα, ως εξής:

 

1. ΕΜΠΟΡΙΚΟ TMHMA

 

ΨΗΦΙΣΑΝ  228
ΣΥΝΟΛΑ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΩΝ 220
ΣΥΝΟΛΑ ΛΕΥΚΩΝ  0
ΣΥΝΟΛΑ ΑΚΥΡΩΝ 8

 

O Συνδυασμός «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»

Με Επικεφαλής τον κ. Γιακουμάκη Γεώργιο

Έλαβε Έγκυρα Ψηφοδέλτια:

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
1. ΑΛΥΓΙΖΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΣΗΦ 43
2. ΒΑΡΟΥΧΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ 6
3. ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΖΑΧΑΡΙΑ 72
4. ΓΑΓΑΝΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 46
5. ΞΥΔΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 53
6. ΠΟΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ 76
7. ΠΡΟΒΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 105
8. ΣΥΝΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 52
9. ΤΣΙΚΙΝΤΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 28
10. ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 73

 

 

2. ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ TMHMA  
 ΨΗΦΙΣΑΝ  206
ΣΥΝΟΛΑ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΩΝ 201
ΣΥΝΟΛΑ ΛΕΥΚΩΝ  1
ΣΥΝΟΛΑ ΑΚΥΡΩΝ 4

 

O Συνδυασμός «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»:

Με Επικεφαλής τον κ Γιακουμάκη Γεώργιο

Έλαβε Έγκυρα Ψηφοδέλτια:

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
1. ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 59
2. ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 37
3. ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 7
4. ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ 13
5. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 62
6. ΡΕΪΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 92
7. ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 129

 

 

3. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ TMHMA  
 ΨΗΦΙΣΑΝ  109
ΣΥΝΟΛΑ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΩΝ 108
ΣΥΝΟΛΑ ΛΕΥΚΩΝ  0
ΣΥΝΟΛΑ ΑΚΥΡΩΝ 1

 

O Συνδυασμός «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»:

Με Επικεφαλής τον κ. Γιακουμάκη Γεώργιο

Έλαβε Έγκυρα Ψηφοδέλτια:

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
1. ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 67
2. ΚΛΑΨΙΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 39
3. ΠΕΡΠΥΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 14
4. ΤΡΙΠΟΔΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 26
5. ΦΑΛΑΓΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 11
6. ΧΛΙΑΟΥΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 62
7. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 27

 

 

 

4. ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ TMHMA  
 ΨΗΦΙΣΑΝ  372
ΣΥΝΟΛΑ ΕΓΚΥΡΩΝ ΨΗΦΩΝ 364
ΣΥΝΟΛΑ ΛΕΥΚΩΝ  0
ΣΥΝΟΛΑ ΑΚΥΡΩΝ 8

 

O Συνδυασμός «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»:

Με Επικεφαλής τον κ ΓΙΑΚΟΥΜΆΚΗ ΓΕΏΡΓΙΟ

Έλαβε Έγκυρα Ψηφοδέλτια:

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
1. ΑΛΕΞΑΝΤΩΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 12
2. ΑΡΑΠΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 129
3. ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 64
4. ΒΡΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 115
5. ΖΩΝΟΥΔΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 49
6. ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΡΔΗ 132
7. ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 68
8. ΜΑΝΩΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 67
9. ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 155
10. ΤΣΟΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 35

 

Με βάση τα ανωτέρω, οι είκοσι μία (21) έδρες του Επιμελητηρίου Ρεθύμνης, δηλαδή :

            Οι 6 του Εμπορικού Τμήματος

            Οι 5 του Μεταποιητικού Τμήματος

            Οι 4 του Τουριστικού Τμήματος

            Οι 6 του Τμήματος Υπηρεσιών

 κατανέμονται στους υποψηφίους του Συνδυασμού «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ». 

 

Σύμφωνα με την παρ. 7 του άρθρο 73 του Ν. 4497/2017, ΠΡΟΕΔΡΟΣ του Επιμελητηρίου Ρεθύμνης ΑΝΑΚΗΡΥΣΣΕΤΑΙ ο κ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ

Επικεφαλής του Συνδυασμού «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ».

Με βάση τον αριθμό των εγκύρων ψηφοδελτίων που έλαβε κάθε υποψήφιος, ΜΕΛΗ του ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ του Επιμελητηρίου Ρεθύμνης ανακηρύσσονται οι κατωτέρω κατά Τμήμα:

  1. ΕΜΠΟΡΙΚΟ TMHMA

 

Από το Συνδυασμό «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»

                                                                                                                                                                          

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
 Εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι :  
1 ΠΡΟΒΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 105
2 ΠΟΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΑΡΚΟΥ 76
3 ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 73
4 ΓΑΒΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΖΑΧΑΡΙΑ 72
5 ΞΥΔΑΚΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 53
6 ΣΥΝΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 52
 

Εκλέγονται ως αναπληρωματικά μέλη οι :
 
1 ΓΑΓΑΝΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ του ΙΩΑΝΝΗ 46
2 ΑΛΥΓΙΖΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΙΩΣΗΦ 43
3 ΤΣΙΚΙΝΤΙΚΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 28
4 ΒΑΡΟΥΧΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ 6

 

 

  1. ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ TMHMA

 

  Από το Συνδυασμό «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»

                                                                                                                                                                          

Α/Α
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
 Εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι :  
1 ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ *
2 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 129
3 ΡΕΪΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 92
4 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 62
5 ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 59
      * Ως επικεφαλής του συνδυασμού εγγεγραμμένος στο τμήμα αυτό

 Εκλέγονται ως αναπληρωματικά μέλη οι :

 
1 ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 37
2 ΜΑΡΑΓΚΟΥΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ 13
3 ΒΑΝΤΑΡΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 7

 

 3. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ TMHMA

 

Από το Συνδυασμό «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»

                                                                                                                                                                          

Α/Α
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
 Εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι :  
1 ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 67
2 ΧΛΙΑΟΥΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 62
3 ΚΛΑΨΙΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 39
4 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 27
 

 Εκλέγονται ως αναπληρωματικά μέλη οι :

 
1 ΤΡΙΠΟΔΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 26
2 ΠΕΡΠΥΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 14
3 ΦΑΛΑΓΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ 11

 

 

  1. ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ TMHMA

 

Από το Συνδυασμό «ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΡΕΘΥΜΝΗΣ»

                                                                                                                                                                          

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ
 Εκλέγονται ως τακτικά μέλη οι :  
1 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΩΜΑΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 155
2 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΡΔΗ 132
3 ΑΡΑΠΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ 129
4 ΒΡΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 115
5 ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 68
6 ΜΑΝΩΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 67
 

Εκλέγονται ως αναπληρωματικά μέλη οι :

 
1 ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 64
2 ΖΩΝΟΥΔΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 49
3 ΤΣΟΜΠΑΝΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 35
4 ΑΛΕΞΑΝΤΩΝΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ 12